Kérala Indie

Kérala

Země hřebíčku, skořice a kardamomu

Ohraničená na jedné straně mořem a na druhé pohořím Západní Gháty. Kerla je barevná mozaika kokosových palem, dlouhých pláží, lagun a vodních kanálů.

Na úbočí hor se tu pěstuje koření. Proto Kérala voní hřebíčkem, kardamomem a skořicí. V Indii nenajdete jiný stát, který by byl zelenější a podobnější tropickému ráji.

Na rybách v Indii Pavel Hodál 10. 4. 2013
Při putování jižní Indií narazíte dříve či později na malé rybářské vesničky. Brzy ráno se na břehu moře shromažďují skupiny rybářů. Společně vytahují obrovské sítě, které byly přes noc v moři.
Kathakali - tradiční tanec jižní Indie Pavel Hodál 26. 1. 2013
Kathakali je typickým uměním jižní Indie. Návštěva státu Kéraly by bez absolvování takového tanečního představení nemohla být kompletní. Katha znamená příběh a kali pak tanec. Pochází ze sedmnáctého století a je hluboce spojen s hinduistickou mytologií. Během dlouhých nočních představení jsou předváděny na jevišti příběhy ze zhruba dvaceti her s náboženským obsahem.

Vodní cesty Keraly - backwaters

Pokud vás omrzí suché vnitrozemní oblasti Indie, zajeďte si do Keraly. Kerala je stát na jihu Indie při Malabarském (západním) pobřeží. Jedním z největších lákadel je unikátní systém tzv. backwaters. Celé pobřeží je totiž protkáno systémem lagun, jezer, ústí řek a kanálů, kde se mísí říční a mořská voda.
Číst více