Kérala Indie

Kérala

Země hřebíčku, skořice a kardamomu

Ohraničená na jedné straně mořem a na druhé pohořím Západní Gháty. Kerla je barevná mozaika kokosových palem, dlouhých pláží, lagun a vodních kanálů.

Na úbočí hor se tu pěstuje koření. Proto Kérala voní hřebíčkem, kardamomem a skořicí. V Indii nenajdete jiný stát, který by byl zelenější a podobnější tropickému ráji.

Na rybách v Indii

Při putování jižní Indií narazíte dříve či později na malé rybářské vesničky. Brzy ráno se na břehu moře shromažďují skupiny rybářů. Společně vytahují obrovské sítě, které byly přes noc v moři.
Číst více

Kathakali - tradiční tanec jižní Indie

Kathakali je typickým uměním jižní Indie. Návštěva státu Kéraly by bez absolvování takového tanečního představení nemohla být kompletní. Katha znamená příběh a kali pak tanec. Pochází ze sedmnáctého století a je hluboce spojen s hinduistickou mytologií. Během dlouhých nočních představení jsou předváděny na jevišti příběhy ze zhruba dvaceti her s náboženským obsahem.
Číst více

Vodní cesty Keraly - backwaters

Pokud vás omrzí suché vnitrozemní oblasti Indie, zajeďte si do Keraly. Kerala je stát na jihu Indie při Malabarském (západním) pobřeží. Jedním z největších lákadel je unikátní systém tzv. backwaters. Celé pobřeží je totiž protkáno systémem lagun, jezer, ústí řek a kanálů, kde se mísí říční a mořská voda.
Číst více