Dělali jsme komiksy

Dělali jsme komiksy
Tvorba komiksů v hodinách informatiky je na první pohled náročná záležitost. Ale opravdu jen na ten první pohled. Ve skutečnosti se jedná o velmi jednoduchou činnost. Děti baví a po prvotním seznámení s prostředím webových služeb, kde jsme komiksy vytvářeli, si žáci sami tvořili větší množství jednoduchých i složitějších příběhů. Jak na to?

Pro komiksy nepotřebujete žádný složitý program. Vše se vytváří online v prostředí internetu. Existuje velké množství serverů, kde se stačí pouze zaregistrovat a tvořit.

Příklady online služeb

Z českých serverů můžete využít např.

Dělali jsme komiksy

Po registraci si žáci vytvořili vlastní figurku z nabídky. Je však samozřejmě možné z knihovny postav vybrat hotové postavy přímo je umístit na scénu. Zbývá už jen zvolit počet políček komiksu, pozadí a na závěr postavičkám doplnit bubliny textů.

Vzhledem k tomu, že většina uvedených webů je v angličtině, je nutné v počátku práce žáky provést registrací a ukázat jim jednotlivé kroky tvorby. Avšak i ti nejpomalejší žáci byli schopni po  několika minutách výkladu tvořit vlastní práce.

Výhodou online práce je i snadné sdílení hotových stripů a komiksů na sociálních sítích, posílání emailem nebo publikace ve fotogaleriích.

Časová dotace

Celkem 2 hodiny. Jedna hodina výkladu a tvorby, další hodina pak dokončení, pomoc pomalejším, publikování a vzájemné hodnocení prací.

Dělali jsme komiksy

Dělali jsme komiksy