Indická restaurace Goa - Brno

Indická restaurace Goa - Brno
Do další návštěvy Indie mi zbývají více než dva měsíce a chuť na pravé indické jídlo vzrůstá. Příjemným řešením může i pro vás být návštěva indické restaurace Goa v Brně. Restauraci najdete ve sklepních prostorách na ulici Geislerova 34 v Židenicích. Na interiéru je sice vidět, že restaurace je předělaná z jiného typu stravovacího zařízení, ale prostředí je útulné. Zdi zdobí fotografie a obrazy z Indie, prostředí není zakouřené a hlavně - obsluha je milá a jídlo dobré.

Snad jen název Goa v kombinaci s nepálskými číšníky a kuchaři je zvlášťní. Ale spojení “indická restaurace” má zřejmě jiný zvuk než  “nepálská restaurace”.

K dispozici je jen asi 8 stolů, proto si místo raději rezervujte předem. Během každé z našich návštěv tu bylo plno. Kladem je určitě i příjemná indická hudba, která se ozývá z reproduktorů. Tedy nečekejte žádné vyřvávání brněnských rádií.

Jídlo:

Na jídelníčku nehledejte typická jídla jiných hospod jako smažák a hranolky. Naštěstí názvy jídel jako thali, čapátí, mattar paneer nebo chicken kadai jsou lidem, kteří sem jdou cíleně, dostatečně známé a pro ostatní jsou přehledně popsány v jídelním lístku. V menu najdete velký výběr vegetariánských tradičních jídel i nabídku specialit z jehněčího, kuřecího nebo mletého masa.  Sice pálivost nedosahuje indického originálu, ale to je jen dobře. Při první návštěvě jsme vyzkoušeli různá kari — rybí i kuřecí a také jehněčí ve špenátové omáčce. Vše můžeme jen doporučit. Při další návštěvě padla volba spíše na vegetariánskou nabídku. Mattar paneer a navratan korma byly dobré, ale chutí i konzistencí příliš podobné. Avšak výborný naan pečený přímo v pícce tandori vše zachránil.

Indická restaurace Goa Brno

Během pracovních dní je možné si vybrat z nabídky denního menu. K dispozici jsou vždy 4 pokrmy v ceně 75 Kč.

Pití:

Z indických nápojů můžete ochutnat lassi (výborný rozšlehaný jogurt) nebo indický čaj. Raritkou je jistě i nabídka indické značky piva - Cobra.

Obsluha:

Všichni kuchaři i číšníci jsou nepálci. Obsluha byla rychlá a příjemná.

Web:  

Kompletní jídelníček najdete na http://www.restaurant-goa.cz/

Otevírací doba:

pondělí — neděle: 11.00 — 22.00
(v pátek do 23.00)

Adresa:

Geislerova 34, Brno — Židenice, tel.: +420 602 316 957

Indická restaurace Goa Brno

Další informace k Indii najdete v podrobném průvodci

indický průvodce

Zobrazit průvodce