nevím, čím to je, ale vždycky skončíme v Indii...
Menu

Indická restaurace Annapurna Brno

indická restaurace Annapurna Brno
Tak nám v Brně přibyla další indická restaurace. Nachází se přímo v centru města na ulici Josefská. A dobrou zpávou je, že v ní výborně vaří. K výčtu superlativ patří i to, že nemá přemrštěné ceny.
Indická restaurace Annapurna nabízí výborné polední menu za 75 Kč (89 včetně polévky). Při každé naší návštěvě zde bylo během poledne plno. Přeci jen, dát si výborné originální jídlo včetně velkého naanu (indický druh placky) se vám v Brně jen tak nepoštěstí.

Nabízí se tu srovnání s jinou indickou restaurací Taj, která se nachází nedaleko na ulici Běhounská. V Taji je sice polední menu levnější, ale při několika posledních návštěvách byly porce malé a na můj vkus příliš přizpůsobené evropské kuchyni. Tak snad se Annapurna časem nezhorší.

indická restaurace Annapurna Brno

Porce zeleniny nebo masa byly velké a omáčky poctivé. Je vidět, že nevaří Češi, ale domorodci. Je tu však malá záhada. I když se restaurace jmenuje Annapurna podle hory, která leží v Nepálu, nese označení “indická” a vaří tu Nepálci. A vaří výborně. Veg Thali (144 Kč) bylo výborné a velké. Lamb Vindaloo i Korma byly skoro lepší než originály v Indii, kde se často používá velké množstvé oleje a pálivého koření. Obsluhující číšník v Annapurně sice nemluví plynule česky a všiml jsem si, že hodně hostů s ním komunikuje raději anglicky, ale dokázal nabídnout jídlo pálivé i nepálivé a byl rychlý a milý.

indická restaurace Annapurna Brno

Pokud vám jako nám při první návštěvě namísto rajčatové polévky donese čočkovou a místo rýže čapátí, budete si připadat skoro jako v Indii (Kdo tam byl, jistě ví, o čem je řeč. V indických restauracích je objednávka vždy malé dobrodružství).

indická restaurace Annapurna Brno

Ale Annapurnu můžeme s čistým srdcem doporučit. Kladem je i to, že prostředí je nekuřácké. Prostory pro kuřáky jsou ve skutečně odděleném prostoru a během našich návštěv tam nikdo neseděl ani nekouřil. Na stěnách dotváří atmosféru plakáty s nepálskými vrcholy a sem tam nějakým tím Buddhou nebo Kršnou.

 

Kontakt

JOSEFSKÁ 427/14, 602 00 BRNO-MĚSTO
Phone: +420 774995122,+420776024396
Email: ramkatuwal18@hotmail.com
Website:

http://indicka-restaurace-annapurna.cz

Otevřeno

Po-Čt 10:30-22:30
10:30 — 23:00
So 12:00 — 23:00
Ne 12:00 — 22:30

Další informace k Indii najdete v podrobném průvodci

indický průvodce

Zobrazit průvodce

Web vyrobil Jan Polzer